Jak klocki wpływają na rozwój dziecka?

W: Witaj na blogu Na: Komentarz: 0 Trafienie: 66
Jak klocki wpływają na rozwój dziecka?

Odpowiednio dobrane zabawki mogą dodatkowo stymulować rozwój dziecka. Od lat szczególną popularnością spośród takich akcesoriów cieszą się zwłaszcza klocki, które jak się okazuje także pozytywnie wpływają na kształtowanie wielu umiejętności u maluchów.

Nauka koordynacji manualnej

Pierwsze lata życia dziecka to przede wszystkim nauka chwytania przedmiotów oraz manipulowania nimi. Doskonale sprawdzają się w tym przypadku właśnie klocki, które trzeba w odpowiedni sposób chwytać i układać, aby móc stworzyć nawet najłatwiejszą konstrukcję. Co ważne, większe klocki dla dzieci sprawdzą się nawet w przypadku dzieci przed 3 rokiem życia, które dzięki nim mogą uczyć się właśnie łapania przedmiotów.

Nauka logicznego myślenia

Dla starszych dzieci klocki to także niezawodny sposób na naukę logicznego myślenia. Aby stworzyć daną konstrukcję konieczne jest wykonywanie poszczególnych etapów po kolei, co pozwala zrozumieć ciąg przyczynowo skutkowy różnych zdarzeń. Jest to niezbędne dla wszelkich procesów intelektualnych oraz kształtowania inteligencji dziecka.

Pomoc w nauce matematyki

Klocki doskonale sprawdzają się także jako sposób na naukę matematyki. Tutaj przydaje się dodatkowa pomoc opiekunów, którzy mogą niejako przy okazji uczuć pociechę dodawania i odejmowania. Podczas zabaw dziecko chłonie wiedzę jeszcze szybciej, dlatego też jest to tak dobry moment na kształtowanie umiejętności w tym zakresie.

Kształcenie samodzielności

Układanie klocków to bardzo angażująca zabawa, którą starsze dzieci są w stanie wykonywać samodzielnie, bez pomocy dorosłych. Pociecha podświadomie zaczyna rozumieć, że to od jej wysiłku będzie zależeć finalny efekt. Oczywiście pomoc opiekunów może być w niektórych sytuacjach uzasadniona, jednak warto dać dziecku szansę na wykazanie się.

Układanie klocków to jak widać z wielu powodów naprawdę rozwijająca zabawa, która wielotorowo wpływa na malucha. Jeśli szukasz takich prezentów dla swojego dziecka, koniecznie sprawdź naszą ofertę oraz wybierz odpowiedni rodzaj klocków.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

Captcha
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Akceptuję Regulamin serwisu Supreo i wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Euro Trade Company NIP: 7441789486 udostępnionych przeze mnie danych osobowych na warunkach opisanych w Polityce Prywatności. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia.

Zgody udzielone firmie Supreo (Euro Trade Company, NIP: 7441789486)   w zakresie wyżej wymienionej komunikacji marketingowej mogą być wycofane w dowolnym czasie, poprzez kontakt tel. +48 89 648 63 88  lub email  biuro@supreo.pl  bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych udostępnionych w formularzu jest Euro Trade Company, NIP: 7441789486, Karaś 44a, 14-200 Iława na warunkach opisanych w Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od sklepu Supreo (Euro Trade Company, NIP: 7441789486) informacji handlowych, w tym cyklicznego newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej, na podany w niniejszym formularzu adres poczty elektronicznej.

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło