Czym i jak wyczyścić żelazko?

W: Witaj na blogu Na: Komentarz: 0 Trafienie: 251
Czym i jak wyczyścić żelazko?

Brudne żelazko może pozostawiać na ubraniach nieestetyczne plamy, dlatego warto czyścić urządzenie przynajmniej raz w miesiącu. Niestety na jego powierzchni często pojawiają się trudne do usunięcia zabrudzenia, których nie pozbędziemy się zwykłą wodą. Poznaj kilka sprawdzonych sposobów na czyszczenie żelazka.

Domowe metody

Jest kilka prostych domowych sposobów na wyczyszczenie żelazka z zastosowaniem produktów, które zwykle znaleźć można w kuchni. Jednym z nich jest ocet spirytusowy. Doskonale poradzi sobie z różnymi plamami po przypaleniu. Wystarczy nasączyć octem ściereczkę, a następnie przecierać nią lekko ciepłą stopkę. Pamiętaj, aby przed czyszczeniem żelazka wyłączyć go z prądu!

W przypadku świeżych, delikatnych zabrudzeń, użyć można soku z cytryny. Sokiem należy nasączyć ściereczką, którą później przeciera się ciepłe (lecz nie gorące!) urządzenie. W przypadku większych zabrudzeń doskonale sprawdzi się soda oczyszczona. Można jej użyć jednak wyłącznie w przypadku urządzeń ze stalową stopką, gdyż inne powłoki może uszkodzić. Można ją używać na dwa sposoby. Prostszy z nich polega na nasypaniu niewielkiej ilości proszku na wilgotną szmatkę, a następnie przecieraniu nią powierzchni. W drugim przypadku należy wykonać pastę z dwóch łyżek sody i jednej łyżeczki wody. Przygotowaną miksturę nanieś na przypaloną powierzchnię, a następnie pozostaw na ok. 15 minut. Po tym czasie wyczyść stopkę żelazka suchą ścierką.

Jeśli nie przekonują Cię domowe sposoby na czyszczenie żelazka, możesz użyć do tego profesjonalnego środka. Tego rodzaju produkty do są obecnie dostępne na rynku w różnych wariantach.

Kup dobrej jakości żelazko i ciesz się jego niezawodnym działaniem

Jeśli chcesz długo cieszyć się niezawodną pracą żelazka i zawsze mieć idealnie wyprasowane ubrania, postaw na sprawdzone, wysokiej jakości urządzenie. Jeżeli dodatkowo cenisz sobie wygodę, wybierz żelazko bezprzewodowe. W naszej ofercie znajdziesz kilka ciekawych produktów, które z pewnością sprostają Twoim oczekiwaniom.

Pamiętaj jednak, że nawet o najlepszej jakości sprzęt warto od czasu do czasu odpowiednio zadbać. Podstawę stanowi odkamienianie oraz czyszczenie stopy.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

Captcha
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Akceptuję Regulamin serwisu Supreo i wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Euro Trade Company NIP: 7441789486 udostępnionych przeze mnie danych osobowych na warunkach opisanych w Polityce Prywatności. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia.

Zgody udzielone firmie Supreo (Euro Trade Company, NIP: 7441789486)   w zakresie wyżej wymienionej komunikacji marketingowej mogą być wycofane w dowolnym czasie, poprzez kontakt tel. +48 89 648 63 88  lub email  biuro@supreo.pl  bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych udostępnionych w formularzu jest Euro Trade Company, NIP: 7441789486, Karaś 44a, 14-200 Iława na warunkach opisanych w Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od sklepu Supreo (Euro Trade Company, NIP: 7441789486) informacji handlowych, w tym cyklicznego newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej, na podany w niniejszym formularzu adres poczty elektronicznej.

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło